Hakkımızda
| Kurumsal|Hakkımızda

Hakkımızda

Akkurtlar serüveni, Samandıra’nın yerli esnaflarından Akkurtların aile büyüğü olan dede Rüstem Akkurt tarafından 1960 yılında, İstanbul’da motorlu araçların yaygınlaşmasıyla birlikte oluşan ihtiyaca istinaden, bir araç alarak uzun bir süre yolcu taşımacılığı yapmasıyla başlamıştır. 1979 yıllarına gelindiğinde, o dönemde İstanbul'un Kartal ilçesine bağlı Samandıra beldesinde ilk sanayi kuruluşunun faaliyete geçmesiyle birlikte servis hizmetinin de Akkurtlar’a verilmesi Akkurtlar için bu alanda yeni bir başlangıç olmuştur.

1987 yılına kadar Mahir AKKURT tarafından şahıs şirketi olarak yürütülen servis ve taşımacılık hizmetleri 1997 yılına gelindiğinde büyüyerek faaliyetlerini Akkurtlar Turizm Nakliye ve Gıda Sanayi Ticaret Limited Şirketi adı altında devam ettirmektedir.
 
Akkurtlar; 3.500 m² otopark alanı ve 5.500 m² toplam kapalı alana sahip Genel Merkez binasında hizmet vermekte olup, ayrıca İstanbul Avrupa yakasında (Kağıthane), Kocaeli Gebze Bölgesinde (TOSB), İzmir (Bornova) bölgesindeki ofisleri ile yurt içinde bir çok ilde faaliyet göstermektedir. Her geçen gün büyüyen Akkurtlar; Kurum ve kuruluşlara Personel Taşıma, Öğrenci taşıma, VIP transfer, Araç Kiralama ve Organizasyon Hizmetleri vermeye başlayarak faaliyet kapsamını genişletmiştir.
 
Faaliyet gösterilen illerde toplam 2.500 araç ile günlük 55.000 kişiye ulaşım hizmeti sağlayarak insanların günlük yaşamlarını kolaylaştırmaktadır.


Güncel duyurularımızı anında öğrenmek için e-posta hesabınızı bırakın
Genel Müdürlük
0216 311 99 55
Abdurrahmangazi Mah. Hasanağa Cad. No:14/A Akkurtlar Plaza
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry