CCTV Sistemi Aydınlatma Metni
| Kurumsal|Cctv Sistemi Aydınlatma Metni

CCTV Sistemi Aydınlatma Metni

Akkurtlar (Genel Merkez Binası/Gebze Ofis/İstanbul Avrupa Ofis/İzmir Ofis) İçerisinde Yer Alan Güvenlik Kameraları Hakkında Aydınlatma Metni
 
Bu aydınlatma metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 10. maddesi ile Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ kapsamında veri sorumlusu sıfatıyla Akkurtlar Turizm Nak. ve Gıda San Tic. Ltd. Şti tarafından hazırlanmıştır.
 
Merkez binamızda giriş-çıkış kapıları, bina dış cephesi, yemekhane, ziyaretçi bekleme salonu, kat koridorları, aktivite alanları ve ofis alanlarında bulunan toplam 30 adet güvenlik kamerası vasıtasıyla, bina iç ve dış güvenliğinin sağlanması, Kurumun ve Kurumla iş ilişkisi içerisinde olan ilgili kişilerin hukuki, teknik ve ticari-iş güvenliğinin temin edilmesi amacıyla görüntü kaydı yapılmakta ve kayıt işlemi İdari İşler birimi tarafından denetlenmektedir.
 
Aynı Şekilde İzmir, İstanbul Avrupa ve Kocaeli Şube ofislerimizde, giriş-çıkışlarda, koridorlar ve ofislerde bulunan kameralar vasıtasıyla bina güvenliğinin sağlanması Kurumun ve Kurumla iş ilişkisi içerisinde olan ilgili kişilerin hukuki, teknik ve ticari iş güvenliğinin temin edilmesi amacıyla görüntü kaydı yapılmakta ve kayıt işlemi İdari İşler birimi tarafından denetlenmektedir.
 
Söz konusu kişisel veriler, Kanunun 5. maddesinde yer alan “veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması” ve “ilgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması” hukuki sebebine dayanarak otomatik yolla işlenmektedir.
Söz konusu kişisel veriler hukuki uyuşmazlıkların giderilmesi veya ilgili mevzuatı gereği talep halinde adli makamlar veya ilgili kolluk kuvvetlerine aktarılabilecektir.
 
Kanunun ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11. maddesi kapsamındaki taleplerinizi, “Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğe” göre Akkurtlar Turizm Nak. ve Gıda San Tic. Ltd. Şti nin Abdurrahmangazi Mahallesi, Hasanağa Caddesi No: 14/A Samandıra - Sancaktepe / İstanbul adresine yazılı olarak veya üyeliğinizin teyit edildiği elektronik posta üzerinden kurumsal@akkurtlar.com.tr e-posta adresine iletebilirsiniz.
Güncel duyurularımızı anında öğrenmek için e-posta hesabınızı bırakın
Genel Müdürlük
0216 311 99 55
Abdurrahmangazi Mah. Hasanağa Cad. No:14/A Akkurtlar Plaza
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry