E-mail: kurumsal@akkurtlarturizm.com.tr | İletişim Hattı: 0(216) 311 9955 (pbx)
Header & Footer Color
 


Background Pattern:Reset

Öğrenci Taşımacılığıİnsan hayatı ve konforunun önemi konusunda özel bir ihtimam gösteren profesyonel bir idari kadro tüm teknik ve mesleki yeterliliğe sahip sürücüleri ile Akkurtlar Turizm size eksiksiz hizmet etmeyi garanti eder.
Filomuzdaki okul servis araçların tamamı Akkurtlar Turizm logolu ve arkasında “OKUL TAŞITI” yazısını kapsayan, hizmet yönetmeliği şartnamesine uygun renk, ebat ve şekilde reflektif bir kuşak ve öğrencilerin iniş ve binişleri sırasında yakılmak üzere en az 30cm çapında kırmızı ışık veren “DUR” uyarı lambası bulunmaktadır.

Öğrencilerin kolayca yetişebileceği camlar ve pencereler sabit olarak düzenlenmiş olup, iç düzenlemede güvenlik amaçlı kullanılması zorunlu olan metal aksam açıkta olmayacak ve katî suretle yaralanmaya sebebiyet vermeyecek şekilde yumuşak bir madde ile kaplanmıştır.

Tüm araçlarımızda bulunan araç, gereç ve malzemeler en az “Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelik” ile “Karayolları Trafik Yönetmeliği”nde belirtilen standart, nitelik ve sayıda ve her an kullanılabilir durumda olması sağlanmaktadır.

Tüm okul servis araçlarımızın kapıları acil durumlar dışında sadece şoför tarafından açılıp kapatılabilecek şekilde otomatik olarak tasarlanmış ve uygulanmıştır. Öğrencilerimizin güvenliği açısından araç harekete başladığı anda kapıları otomatik olarak ikazla kapanmasını sağlayan ve hareket halinde iken açılmasına müsaade etmeyen güvenlik sistemleri ile donatılmıştır. Ayrıca araçlarımızın tamamı kapıların acil durumlarda el ile kolayca açılabilmesini sağlayan mekanik sisteme sahiptir.

Okul servisi araçlarımızın tamamının hijyenik ve güvenli durumda tutabilmek için gerekliliğini öngördüğümüz aylık ve taşıt cinsine göre gerçekleştirilen Karayolları Trafik Yönetmeliğinin öngördüğü periyodik bakımları ve muayeneleri bilgisayar sistemimizden sürekli olarak takip edilerek düzenli bir şekilde yapılmaları sağlanmaktadır.

Güven ve konfordan ödün vermeden süratli hizmetin adresi olan firmamızın araç filosu tüm Dünya koşullarında kendilerini ispatlamış, güvenlik ve konforda otomotiv sektörünün öncüsü Mercedes, Volkswagen,Isuzu,Temsa ve Otokar marka araçlardan oluşmaktadır. Model yılı itibariyle konulan maksimum 3 yıl sınırı araç filomuzun yüksek standardı ve modern teknolojisini daim kılmaktadır.

Tamamında yüksek güvenlik standardına uygun 3 ve 2 nokta emniyet kemeri bulunan araç koltuklarının her biri koltuk sigortasına sahiptir.

Yavrularımızın yolculukları esnasında ne zaman nerede olduğunu anlık olarak görüntüleyebilmeniz için geliştirilmiş GPS sistemimiz tüm araçlarımızda standart olarak kullanılmaktadır.

Emniyet kemeri takın, hayata sımsıkı sarılın…

Çocuk sosyal davranış uzmanları yaptıkları araştırmalarda küçük yaşta servis hizmetlerini kullanmaya başlayan çocukların, bu yaşlarda edindiği dikkat ve emniyet kemeri kullanımı gibi alışkanlıklar sayesinde gelecek yaşlarda da bu bilgilere sahip olduklarını ve bu alışkanlıkları sürdürdüklerini belirtmişlerdir.

Yükümlülüklerimizin farkındayız
  • Öğrencilerin oturarak rahat bir yolculuk yapmalarını sağlayacak tedbirleri alarak taahhüt ettiği yere kadar götürüp getirmekle ve servis hizmeti sırasında taşıta başka herhangi bir yolcu almamakla,
  • Taşıt içi düzeni sağlamak, anaokulu ve ilköğretim statüsündeki okul öğrencilerinin inme ve binmeleri sırasında yardımcı olmak üzere rehber personel bulundurmakla,
  • Trafik denetleme şube veya bürolarından özel izin belgesi (EK) almakla,
  • Çalışanlarımız, hizmet akdine tabi olup, bunların sosyal güvenlik yönünden sigorta işlemlerinin yaptırılması zorunluluğuyla,

Hep birlikte öğrenelim!

Bu bilgi ışığında trafiğin en önemli kurallarının başında gelen emniyet kemeri konusunda özel hassasiyet göstermekte, taşımacılık hizmetleri gerçekleştirdiğimiz okullarda yavrularımıza emniyet kemeri ve trafik temel bilgileri hakkında eğitimler düzenleyerek, “hep birlikte öğrenelim” sloganımızla eğitime hizmeti amaç edinmekteyiz.

Sürücülerimiz , yavrularımızın yolculuğunun en yüksek standartlarda gerçekleşebilmesi için özenle seçilmektedir.

Sağlık raporları ve sabıka kayıtları devamlı olarak yenilenmekte ve arşivlenmekte olan sürücülerimizin tamamı E sınıfı ehliyetli, SRC ve Psikoteknik yeterliliği belgelenmiş olmakla beraber, periyodik olarak İleri ve Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimlerine katılmaktadır.

Ayrıca; sürücülerimiz okula gelmeyen öğrencileri tespit edip okul yönetimine ve Akkurtlar Turizm’e bildirmekle yükümlüdür.

Bu sayede yavrularımız için çok yönlü güvence sağlanmaktadır.